Protokół Fakultatywny Do Konwencji O Prawach Osób Niepełnosprawnych składa się z:
Wybierz jedną odpowiedź:
18 artykułów
28 artykułów
8 artykułów
10 artykułów
Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych została przyjęta wraz z Protokołem Fakultatywnym przez:
Zgromadzenie Generalne Narodów Zjednoczonych
Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych
Radę Bezpieczeństwa ONZ
Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych
Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych podpisała:
Wspólnota Europejska
Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe
państwa członkowskie Unii Europejskiej
Rumunia
Z ilu artykułów składa się tekst Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych?
48 artykułów
55 artykułów
50 artykułów
45 artykułów
Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych została przyjęta wraz z Protokołem Fakultatywnym:
13 grudnia 2006 r.
13 grudnia 2011 r.
1 grudnia 1989 r.
3 grudnia 2010 r.
W myśl Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych:
„Komunikacja” obejmuje języki, wyświetlanie tekstu, alfabet Braille'a, komunikację przez dotyk, dużą czcionkę, dostępne multimedia, jak i sposoby, środki i formy komunikowania się na piśmie, przy pomocy słuchu, języka uproszczonego, lektora oraz formy rozszerzone (augmentatywne) i alternatywne, w tym dostępną technologię informacyjno-komunikacyjną.
„Komunikacja” obejmuje języki, wyświetlanie tekstu, komunikację przez dotyk, dużą czcionkę, dostępne multimedia, jak i sposoby, środki i formy komunikowania się na piśmie, przy pomocy słuchu, języka uproszczonego, lektora oraz formy rozszerzone (augmentatywne) i alternatywne, w tym dostępną technologię informacyjno-komunikacyjną.
„Komunikacja” obejmuje języki, alfabet Braille'a, komunikację przez dotyk, dużą czcionkę, dostępne multimedia, jak i sposoby, środki i formy komunikowania się na piśmie, przy pomocy słuchu, języka uproszczonego, lektora oraz formy rozszerzone (augmentatywne) i alternatywne, w tym dostępną technologię informacyjno-komunikacyjną.
„Komunikacja” obejmuje języki, wyświetlanie tekstu, alfabet Braille'a, komunikację przez dotyk, dostępne multimedia, jak i sposoby, środki i formy komunikowania się na piśmie, przy pomocy słuchu, języka uproszczonego, lektora oraz formy rozszerzone (augmentatywne) i alternatywne, w tym dostępną technologię informacyjno-komunikacyjną.
Tekst Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych wydany w 6 językach jest uważany za jednakowo autentyczny. Jakie to są języki?
angielski, rosyjski, chiński, francuski, hiszpański, niemiecki
angielski, arabski, chiński, francuski, hiszpański, rosyjski
angielski, niemiecki, chiński, francuski, hiszpański, rosyjski
angielski, arabski, chiński, francuski, hiszpański, niemiecki
Konwencja została podpisana przez Polskę w roku:
2012
1989
2007
2010
Konwencja została ratyfikowana przez Polskę w roku:
Do osób niepełnosprawnych zalicza się te osoby, które mają długotrwale naruszoną sprawność fizyczną, intelektualną lub w zakresie zmysłów co może, w oddziaływaniu z różnymi barierami, utrudniać im pełny i skuteczny udział w życiu społecznym, na zasadzie równości z innymi osobami.
Do osób niepełnosprawnych zalicza się te osoby, które mają długotrwale naruszoną sprawność fizyczną, umysłową, intelektualną lub w zakresie zmysłów co może, w oddziaływaniu z różnymi barierami, utrudniać im pełny i skuteczny udział w życiu społecznym, na zasadzie równości z innymi osobami.
Do osób niepełnosprawnych zalicza się te osoby, które mają długotrwale naruszoną sprawność fizyczną, umysłową lub w zakresie zmysłów co może, w oddziaływaniu z różnymi barierami, utrudniać im pełny i skuteczny udział w życiu społecznym, na zasadzie równości z innymi osobami.
Do osób niepełnosprawnych zalicza się te osoby, które mają długotrwale naruszoną sprawność fizyczną, umysłową, intelektualną co może, w oddziaływaniu z różnymi barierami, utrudniać im pełny i skuteczny udział w życiu społecznym, na zasadzie równości z innymi osobami.
teresawawa