Prezentacja naczyn.doc

(86 KB) Pobierz

Prezentacja naczyń

 

Prezentacja naczyń stalowych firmy Amway

1.      Pozdrowienie i powitanie gości

2.      Przedstawienie siebie i firmy

Jestem przedstawicielem firmy Amway. Jest to jedna z największych firm sprzedaży bezpośredniej na świecie. Ma ponad 3,5 mln przedstawicieli w 80 krajach. Dysponuje ogromną gamą produktów, ale przede wszystkim chciałbym tu przedstawić takie naczynia jak to. Czy podoba się panu to naczynie? ... Ja się wcale nie dziwię. To naczynie to jest mistrzostwo świata. A dlaczego tak jest, chciałbym dziś państwu opowiedzieć.

3.      Charakterystyka stali

Jest to naczynie, które zostało zbudowane ze stali szlachetnej o wzorze chemicznym CrNi 18/8, bezpiecznej dla zdrowia i trwałej. Wspaniała stal, która często nazywana jest stalą kosmiczną. Dlaczego, jak pan sądzi? ... Ta stal jest wykorzystywana do budowy elementów wahadłowców, które muszą mieć bardzo silną konstrukcję mechaniczną i wytrzymywać ogromne zmiany temperatury. Ta stal wytrzymuje szok termiczny od 0 do 500 stopni. Naprawdę proszę mi wierzyć, że to naczynie jest niezniszczalne, no chyba, że jakiś czołg po nim przejedzie, albo teściowa w nas nim rzuci.

Jest to stal, która bardzo szeroko jest wykorzystywana w medycynie. Buduje się z niej endoprotezy, a więc fragmenty układu kostnego, czy też śruby, którymi uzupełnia się fragmenty uszkodzonych kości. Czyli jest to bardzo bezpieczna stal, prawda? Jest to tak bezpieczna stal, że można by ją zgranulować i jeść łyżkami i nic nam nie zaszkodzi. Gotujemy bezpiecznie, możemy gotować tutaj dla dzieci bez żadnych obaw. Jest to stal szlachetna i bardzo higieniczna, higieniczna do tego stopnia, że w medycynie robi się z tej stali pojemniki do przechowywania plazmy krwi. I pani Kasiu, jak pani myśli, czy jeśli przetoczy się później taką krew do organizmu pacjenta to czy ona mu zaszkodzi? ... No właśnie. Sami państwo widzicie jak to jest bezpieczna stal.

 


Właściwości stali: surowiec - stal szlachetna chromowo - niklowa CrNi 18/8

1)     nie utlenia się

2)     nie koroduje

3)     równomiernie przewodzi ciepło

4)     nie przebarwia się

5)     jest niezwykle wytrzymała, bardzo trudno ją uszkodzić

6)     idealnie gładka powierzchnia łatwa w utrzymaniu czystości

 

Budowa:

1)     Dno o grubości 1 centymetra wykonane jest z 5 warstw metali szlachetnych odpornych na wysokie skoki temperatur. Nie ulega deformacji w postaci odprysków i rozwarstwiania. Dokładna informacja na temat jego budowy jest przez producenta zastrzeżona i chroniona patentem. Dno nosi nazwę akutermicznego; aku - od akumulacji, terma - od ciepła, ponieważ energia cieplna, która zostaje zgromadzona, a następnie równomiernie rozprowadzona po dnie naczynia, zostaje przeniesiona do jego wnętrza i na potrawę.

2)     Ścianki mają 3 warstwy. W procesie gotowania nagrzewają się wolniej niż dno i pozostają zawsze zimniejsze. Ta różnica temperatur sprawia, że wydobywająca się z produktów para unosi się ku górze w kierunku jeszcze chłodniejszej pokrywki, gdzie skrapla się w postaci kropelek i powraca na dno naczynia.

3)     Pokrywa ma kształt stożka. Odgrywa bardzo ważną rolę w procesie gotowania, gdyż to właśnie na jej powierzchni para wodna skrapla się.

 

Właściwości naczyń zapewniają:

1)     gotowanie bez wody

2)     smażenie bez tłuszczu

3)     oszczędności czasu i energii cieplnej

4)     brak efektu "kipienia" potraw

5)     możliwość przygotowania wielu potraw jednocześnie na jednym źródle ciepła

 

Cechy naczyń:

1)     Estetyczny nowoczesny wygląd

2)     Najwyższej jakości zastosowany materiał

3)     Możliwość przygotowywania posiłków w sposób zgodny z zaleceniami dietetyków

 

4.      Krótki temat zdrowia

Proszę państwa te naczynia są takie same jak wiele naczyń na rynku. Prawda? Pani Grażyno, pani widziała takie naczynia gdzieś tam na straganach, stoją takie naczynia po 100 - 200 zł komplet. To są bardzo dobre naczynia, prawda? Bardzo dobrze się w nich gotuje. Ale te naczynia są wyjątkowe. Gdzie tkwi tajemnica? Jak pan sądzi panie Leszku? ... Różnica tkwi w dnie akutermicznym. To dno akutermiczne posiada wspaniałe cechy. Otóż akumuluje ono najmniejsze, śladowe nawet ilości ciepła. To ciepło równomiernie rozprowadza po całej powierzchni dna. W każdym miejscu dna jest taka sama temperatura bez względu na to czy ogrzewamy jego środek czy też gdzieś z boku. Akumuluje tak dobrze ciepło, że potrawy pozostają gorące nawet do 2 godzin po wyłączeniu gazu. Dzięki temu możemy gotować bez tłuszczu i smażyć bez wody. ... Możemy gotować bez wody i smażyć bez tłuszczu. To ma kolosalne znaczenie dla utrzymania zdrowia dla całej rodziny. Pomaga zapobiegać najgorszym wydarzeniom. 100 tys. ludzi co roku umiera na zawał w Polsce, a drugie tyle dostaje pierwszego zawału. Kiedy gotujemy na parze i smażymy bez tłuszczu możemy w naszej rodzinie ustrzec się tak tragicznych wydarzeń. Teraz podać przykład kogoś znajomego lub z rodziny kto zmarł na zawał. Praktycznie rzecz biorąc prawie każdy z państwa zna spośród swoich znajomych lub rodziny kogoś kogo ta tragedia dotknęła.

5.      Naczynie 1,8 l - budowa

Jak jest zbudowane to naczynie. Dno akutermiczne, o którym mówiliśmy posiada 5 warstw. Są to stopy różnych metali, które są odporne na duże skoki temperatur. Ścianki zbudowane są z 3 warstw. Uchwyty są tak skonstruowane i zrobione są z takiego materiału, że zawsze pozostają chłodne. Nawet bardzo gorące naczynie mogę podnieść gołymi dłońmi i na pewno się nie oparzę. Nie ma takiej możliwości. Tu są takie wypusty stalowe, tzw. kominy, które powodują, że nawet jeśli płomień będzie bardzo duży to te uchwyty pozostają nadal chłodne. Górny rant jest tak wyprofilowany znakomicie, że możemy płyny z tego naczynia do butelki przelewać bez obawy, że się pochlapiemy. Normalnie przelewając coś, musimy bardzo uważać aby się nie ochlapać, a gdy położymy naczynie na kuchence to i tak najczęściej ochlapiemy kuchenkę. I później trzeba ją szorować a to są dodatkowe koszty i zmarnowany czas. Chyba, że korzystamy ze znakomitych środków czyszczących Amwaya. Wtedy to trwa krócej. Ale w przypadku naszych naczyń takiej obawy nie ma bo gdy przelewamy z naszych naczyń, zawsze ostatnia kropla zawiśnie na krawędzi. Rant, który tu widzimy, służy do tego aby w tym miejscu wytwarzać pierścień parowo-wodny. Ten pierścień hermetycznie i szczelnie zamyka naczynia. Co nam to daje, jak pan myśli panie Piotrze? ... Tak, para krąży wewnątrz naczynia i ogrzewa pokarm. Dzięki temu nie musimy używać wody ani tłuszczu. Jak to się dzieje? Ogrzewamy dno, które błyskawicznie ogrzewa pokarm od dołu. Para z tego pokarmu unosi się do góry ku pokrywce ogrzewając jednocześnie pokarm ze wszystkich stron. Chłodna pokrywka następnie skrapla parę, która opada z powrotem na dno. I w ten sposób para ciągle krąży ogrzewając wszystko w środku. Co nam to daje, że gotujemy przy użyciu pary. Jest to bardzo ważne dla zachowania zdrowia naszej rodziny. Jeżeli gotujemy na parze i smażymy bez tłuszczu możemy pomóc sobie i swojej rodzinie. Nie spotka nas los jaki spotyka co roku 100 tys. Polaków umierających co roku na zawał. Panie Jarku 100 tys. jak to jest dużo? Ile mieszkańców ma Oleśnica? ... Dwie Oleśnice do końca roku nie będzie. Umrą wszyscy. Proszę sobie wyobrazić, że w jednej rodzinie ktoś umiera. Ojciec umiera mając 50 lat. Jaka to jest tragedia. Jak wszyscy cierpią. Śmierć ojca w tym wieku wstrząsa dziećmi na całe życie. To jest stres, który wstrząsa tymi ludźmi do końca życia. I mamy 100 tys. takich cierpień. Jest to morze łez.

Panie Wojtku pan patrzy na to naczynie i myśli pan, że nie najadłby się pan z tego bo tu niewiele się mieści. Proszę się nie obawiać, mamy również inne naczynia. . To naczynie jest małym naczyniem i wszystkie inne mają takie same walory.

Naczynie trzymamy wysoko, nie wolno patrzeć do naczynia, pokazujemy poszczególne części - dno, ścianki, uchwyty, pierścień parowo wodny, który hermetycznie, szczelnie zamyka naczynie (pokaż to - podnieść i położyć pokrywkę). Pokazywać to naczynie jak nowo narodzone dziecko, ze wszystkimi szczegółami. --- koniec ---

 

6.      Części składowe wszystkich zestawów

Omawiamy części składowe zestawów - patelnia, durszlak, ...

 

7.      Kombinacje w ramach zestawu

Kombinacje w ramach zestawu - to unaocznia różnicę między naczyniami Amway a innymi. Pokazujemy w porównaniu do sposobu w jaki tradycyjnie się gotuje - 4 palniki, mnóstwo pary. Pokazać, że z tymi naczyniami można gotować w garniturku.

 

8.      Gotowanie i smażenie

Bigos

0,5 kg kiszonej kapusty

0,5 kg białej kapusty - poszatkować drobno

0,5 kg mieszanki - mięso, boczek wędzony, kiełbasa

3 cebule

mały przecier pomidorowy

Test smażenia

2-4 kotlety - karkówka ok. 1 cm nie rozbijać

 

Test gotowania warzyw

ziemniaki, marchewka, pietruszka, seler, por, cebula, czosnek, jabłko

 

 

9.      Oszczędności - karta testowa

Gotując we wspaniałych naczyniach firmy Amway możemy zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Jakie są to pieniądze, chciałbym teraz pomóc państwu obliczyć. Oczywiście dla każdej rodziny z osobna bo każda rodzina gotuje inaczej, inaczej gospodaruje pieniędzmi i inaczej się żywi.

Zużycie energii - proszę zauważyć, że normalnie gotujemy obiad na 4 palnikach, a tutaj gotujemy na jednym, a często też musimy go wyłączyć bo jest za dużo energii i nadal paruje. Wobec czego, zostało to obliczone, oszczędności gazu dochodzą do 70%. I żeby obliczyć te oszczędności to muszę państwa zapytać ile państwo płacicie miesięcznie za gaz? Wpisujemy 70%.

Tłuszcze - smażąc w naczyniach Amway nie musimy używać tłuszczów. Praktycznie, redukujemy prawie do zera kupowanie tłuszczów, które używaliśmy do tej pory. Ile państwo kupujecie oleju, margaryny, wszystkiego co służy do smażenia? ...

Zużycie żywności - na czym ta oszczędność polega? Kiedy gotujemy lub smażymy w normalnych naczyniach mięso, to traci ono na wadze i objętości. Kurczy się. W zależności od rodzaju jest to strata od 10 do 40 %. Wołowina traci najwięcej. W naszych naczyniach mięso również się kurczy ale tylko do 6%. Wobec czego możemy kupować mniej mięsa (pokazać przykład z kartką). Podobnie warzywa. Warzywa gotowane w tych naczyniach są treściwe i człowiek nie zje tyle np. ziemniaków gotowanych na parze co gotowanych na wodzie. Będziecie państwo potrzebować ok. 40% mniej warzyw i będą one bardziej treściwe. Obliczono, że możemy wydawać ok. 20% mniej z pieniędzy, które wydajemy na obiady. Ile wydajecie państwo na obiad na rodzinę? (przyjąć 10% a nie 20%).

Nie kupowanie nowych naczyń - statystycznie co roku kupujemy jedno naczynie. Nie oznacza to, że ja co roku w kwietniu kupuję naczynie ale po 5-6 latach naczynia się zużywają i trzeba coś dokupić. Np. patelnie teflonowe często się zużywają. W tym wypadku naczynia mamy na zawsze. One się nie tłuką, nie przypalają i nie obijają. Są nieśmiertelne. No chyba, że przejedziemy po nich czołgiem. Ile kosztuje średnie naczynie? (podzielić aby wyszedł koszt w 1 mies.)

Czas zaoszczędzony w kuchni - ile czasu spędzamy w kuchni? Przyjmijmy 2 godz. Przy tych naczyniach spędzamy połowę tego czasu bo my tylko nastawiamy gotowanie. Wobec tego zaoszczędzamy 1 godz. dziennie. Teraz mam pytanie do panów, drodzy panowie, jak sądzicie ile można by zaproponować w stawce godzinowej żonie za godzinę pracy w kuchni, jak pan sądzi? A pan? ... Gratuluję, ma pani bardzo dobrego męża. ... Ja proponuję 2 zł za godzinę. (i uciekam za drzwi) Ja chciałbym aby te obliczenia były realne. 2 zł to jest śmiesznie mało. Czy przyjdzie pani do mnie gotować za 2 zł za godzinę? Ale proszę teraz te 2 zł pomnożyć przez 30 dni w miesiącu. To jest 60 zł. Ale ... czy pan płaci żonie za to że gotuje? Nie. No ja też nie. No to są jakieś oszczędności czy ich nie ma? Są. Jeżeli przebywam krócej w kuchni i zgaszę światło to troszkę oszczędzamy. Jeżeli to będzie tylko raz to nie ma żadnej oszczędności ale jeżeli to będę robić codziennie przez miesiące i lata? Zaoszczędzę? ... W czasie gotowania paruje woda i tłuszcz. Ściany są brudne, szafki tłuste. Kuchnia jest najszybciej dekapitalizującym się pomieszczeniem. Trzeba ją szybciej malować. Farby są tanie czy drogie? ... Trzeba dużo wydawać na czyszczenie kuchni. Pranie firan, itp. Nasze naczynia znakomicie się utrzymują w czystości, kuchenki nie musimy tak często myć, mamy minimalne ilości pary wodnej i parujących tłuszczów. Więc oszczędzamy na środkach do czyszczenia i malowania. A teraz spytam o inną sprawę. Panie Jarku czy jeśli będę mniej chorował to zaoszczędzę? ... Jedno przeziębienie ile kosztuje? ... A jeśli wszyscy się przeziębimy w ciągu zimy? ... Około 500 zł w ciągu zimy. Ja nie mówię, że się nie przeziębimy mając te naczynia ale będzie to o wiele rzadziej. Na pewno, na 100%. A jeżeli nie dopuścimy do nadciśnienia. Ile kosztuje leczenie nadciśnienia? ... Jeśli ktoś choruje to wtedy nie pracuje i nie zarabia pieniędzy, a to też jest strata.

Oczywiście obliczanie tych wszystkich oszczędności byłoby bardzo pracochłonne i trudne. Nie ma sensu tego wszystkiego obliczać, wiadomo, że one istnieją, a my w tak żartobliwy sposób chcielibyśmy je określić. Proszę zwrócić uwagę, że ja przyjąłem, że dziennie na tym wszystkim zaoszczędzimy tylko 2 zł. To jest bardzo mało. Wszystkie oszczędności, gdy gotujemy w tych naczyniach to są bardzo drobne oszczędności ale ponieważ są one systematyczne to zbijają się w dużą sumę. To tak jak w supermarkecie idę z koszykiem i wrzucam same drobiazgi, nic dużego nie kupuję, nie kupuję telewizora. Podjeżdżam do kasy a tam co? 300 zł. Oszczędności rodzą się z małych, drobnych wydatków, z zaniechania tych wydatków. I kiedy gotujemy w naczyniach Amwaya możemy zaoszczędzić ... dodajmy to, ile? Warto zaoszczędzić te pieniądze, czy nie warto? Polecam oszczędzanie przy gotowaniu na parze i smażeniu bez tłuszczu. Czy ktoś się nie zgadza? Czy ktoś chce coś dodać lub odjąć?

 

złotych

 

1 miesiąc

1 rok

10 lat

Zużycie energii - prąd, gaz

 

 

 

Zużycie tłuszczów - olej, smalec, itp.

 

 

 

Zużycie żywności

 

 

 

Niekupowanie nowych naczyń

 

 

 

Czas spędzony w kuchni

 

 

 

razem

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin