Fluor w herbacie.docx

(98 KB) Pobierz

 

Toksyny w herbacie atakują kości

The toxin in tea that attacks your bones

Jenny Smiechowski


Tea

Jeśli już przestałeś używać past do zębów zawierających fluor, np. Crest i Colgate, i zamieniłeś je na proste bez fluoru, to uważam, że znana ci jest kontrowersja wokół fluoru…

Mimo że dentysta dalej będzie ci mówił, że fluor zapobiega ubytkom, to badania naukowe  nie są tego tak pewne.


W 2015 opublikowano przegląd badań pokazujący, że w ostatnich 40 latach przeprowadzono niewiele badań popierających tę teorię związku fluoru z ubytkami, a te które przeprowadzono ujawniły, że fluor nie zmniejsza występowania ubytków.

Jeszcze gorzej, narażenie za zbyt dużą ilość fluoru wywołuje poważne ryzyko zdrowotne, łącznie z problemami rozwojowymi u dzieci i problemami kości u dorosłych.

Dlatego dobre jest nie stosowanie past do zębów z fluorem, ale to nie oznacza iż prowadzisz wolne od fluoru życie.. Fluor ukrywa się w kilku innych miejscach. O niektórych możesz wiedzieć… jak twoja woda. O innych możesz nie wiedzieć … twoja herbata.

Czy w twojej herbacie jest fluor?

Wyobraź sobie to…

Idziesz do lekarza ze sztywnymi i bolącymi stawami, albo dopada cię ból, i lekarz diagnozuje cię na artretyzm albo fibromialgię. I męczysz się latami, i leki nic nie dają. A ciebie dorwała fluoroza szkieletowa, bo w organizmie nagromadził się nadmiar fluoru i uszkodził kości i stawy. A wszystko dlatego, że pijesz herbatę. Ona zawiera zaskakująco wysoki poziom fluoru, bo krzaczki herbaty bardzo dobrze absorbują go z ziemi.

Norma dzienna fluoru to 5.2 mg, a kiedy przekroczysz 6 mg to źle. Przebadano 47 rodzajów herbaty i większość ulokowała się w "bezpiecznym" przedziale, 10 z nich, łącznie z zieloną herbatą, miały 5 mg fluoru, co już jest górną granicą dziennej dawki… ze wszystkich źródeł.

A jakie są te inne źródła?

·         Produkty dentystyczne

·         Woda

·         Przetwarzana żywność i napoje

·         Pestycydy

·         Farmaceutyki

·         Teflon

Dlatego nawet jeśli przestaniesz pić herbatę, to nie oznacza, że nie jesteś dalej narażony na fluor.

Czarna i zielona herbata pochodzi z liści bardziej dojrzałych drzew, które mają więcej czasu na wchłanianie fluoru z ziemi, i dlatego zawierają go więcej niż biała herbata pochodząca z młodych listków. To samo odnosi się do herbat ziołowych – mniej fluoru.

Ale – choć herbata zawiera fluor, to zawiera też antidotum na toksyczność fluoru – przeciwutleniacze, i im więcej w niej fluoru, tym mniej przeciwutleniaczy. Biała herbata ma najwięcej przeciwutleniaczy i najmniej fluoru.

Yerba mate też ma minimalne ilości fluoru i więcej kofeiny niż biała herbata.

 

https://easyhealthoptions.com/toxin-tea-attacks-bones/

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin