Ile lat mają złoża piasku i kamienia w europejskiej części Rosji.docx

(1805 KB) Pobierz

Ile lat mają złoża piasku i kamienia w europejskiej części Rosji

Ostatnimi laty zebrano bardzo dużo dowodów na to, że w niedalekiej przeszłości w naszej historii miał miejsce bardzo poważny kataklizm, powiązany z przejściem po lądzie ogromnej ilości wody.

01-ilm

Ślady tego potopu a także jego następstwa można zauważyć praktycznie na całym terytorium naszego kraju, od Północnych granic do Południowych, od Zachodu po Wschód. Bardzo wiele śladów i następstw można znaleźć również na całej planecie, ale teraz chcę się skupić na naszym kraju (Rosja).

Zazwyczaj możemy znaleźć ślady tego w miejscach zamieszkania, – w miastach i na wsiach…. Spowodowane jest to tym, że prowadzimy swoje działania poszukiwawcze właśnie w miejscach swojego zamieszkania, jak również z tym, że w miastach istnieje wiele „markerów” okresu przed potopem, w zasadzie są to budynki i urządzenia, a także urządzenia infrastrukturalne. A po porównaniu ich „DO” i „PRZED”, otrzymamy informację, że coś jest „nie tak”.

02-ilm

Europa:

03-ilm

Moskwa:

04-ilm

Zdjęcia i obrazy, które odzwierciedlały współczesny stan nowych miast po katastrofie…

Jednak nasi naukowcy, historycy, geolodzy i inni eksperci twierdzą, że podobno naniesiony na kilka metrów osad – to wynik kulturowego działania mieszkańców – tzw. warstwa kulturowa.

05-ilm

Twierdzą oni, że poza punktami zaludnionymi dowodów niema, tak więc nie można tu mówić o jakimś kataklizmie.

Czy to prawda? I czy można błąkając się po polach i lasach znaleźć dowody na potop, i na ile są one przekonujące.

06-ilm

Brak informacji, o tym wydarzeniu w oficjalnych historycznych dokumentach zbija z tropu, a nasz mózg otrzymując informację, że następstwa potopu istnieją w charakterze warstw piasku, kamieni, gliny i czarnoziemu o grubości od kilku centymetrów do kilku metrów, i jest to praktycznie w każdym miejscu, nie chcą nam pozwolić na dokonanie właściwych wniosków i uwierzenie w tak nieprawdopodobny fakt związany z potopem. Cóż, w najlepszym wypadku aby chronić nasz umysł, przenosi się nas w przeszłość tysiące lub miliony lat.

Z racji mojej pracy bardzo często mam okazję bywać w kopalniach wydobywających materiały budowlane – piasek i tłuczeń. Po odwiedzinach w kopalniach granitu, z których uzyskuje się tłuczeń ze skał magmowych pochodzenia wulkanicznego (granit, bazalt, dioryt, porfir, itd.) wszystko mniej-więcej staje się jasne, chociaż tu też są ciekawe fakty, do których kiedyś jeszcze wrócę. Pytań jest wiele.

07-ilm

Każdy wie, że piasek i glina znajdują się niemal wszędzie. Pytanie jest tylko o ich jednorodność, koncentrację i objętość w jednym miejscu.

08-ilm

09-ilm

Kopalnie piasku mają jedną właściwość – przez miliony lat, które naukowcy im przypisują, tego typu górna warstwa nie zostanie utworzona, każdy powinien wiedzieć, że proces ten trwa przez miliony lat i powinien znajdować się na głębokości dziesiątków metrów. Tym nie mniej tak jednak nie jest.

ALE! Najbardziej interesujące są kopalnie, w których wydobywa się….. KAMIEŃ. Zwykły naturalny kamień. Ściślej, w czystej postaci jak tu:

10-ilm

Znaleźć go można tylko w miejscach wyjścia na powierzchnię monolitycznych złóż – granitu, piaskowca, dolomitu, wapienia itd. Tu nie chodzi o te złoża.

Porozmawiamy o złożach, w których kamień naturalny jest mieszaniną – piasku, kamienia i domieszek gliny. Przy czym byłoby pożądane, żeby gliny nie było w ogóle lub było jak najmniej. Takie rodzaje mieszanek noszą nazwę piaszczysto żwirowych. (PGS), i różnią się między sobą rozmiarem kamieni i %% kamienia i piasku. Im większy % kamienia, tym lepsze złoże:

11-ilm

To najwartościowsza kopalnia, z punktu widzenia zysków, ale dla nas przede wszystkim z punktu widzenia otrzymanych Informacji.

12-ilm

Jeżeli kopalnie piasku można znaleźć w Rosji praktycznie wszędzie, to w przypadku kamiennych (takich jak na fotografii powyżej) już nie. Wyliczę miejsca, w których w Europejskiej części Rosji istnieją takie złoża: Psków, Nowogród, Twer, Moskwa, Jarosław, Kostroma, Wołogdy, obwód smoleński. Nieco mniej, Iwanowo, Kaługa, Ryazań. Przy czym rozmiar głazów narzutowych i ich % w PGS również ma orientację geograficzną – Twer, Psków, Nowogród – głazy narzutowe są największe, % ich jest wyższy – miejscami o 80%!!!, (uwierzcie to jest bardzo dużo). Ale na południu jest zmniejszenie jej wielkości i zawartości. W obwodach Moskiewskim, Władymirskim, Smoleńskim, Jarosławskim – 20-35 %. Przy czym w obwodzie Smoleńskim jest pasmami wzdłuż rzek – Dniepr, i na obszarze Wiazma-Gagarin (gdzie rzek rozmiaru Dniepru nie ma ale jest wiele mniejszych rzek). Ale w regionie Kaługa oraz w południowej części Moskwy, %% rzadko sięga powyżej 20%. A przy okazji taką samą prawidłowość mamy przy złożach piasku, – rozmiar ziaren piasku, im bardziej na południe tym mniejszy… Gruby piasek jest tylko w regionach Moskiewskim, Smoleńskim, Jarosławskim (to właśnie południowe złoża), bardziej na południe piasek jest drobny.

JEDNAK JEST JEDNO ALE! W obwodzie Woroneskim gruby piasek znajduje się na głębokości ponad 8-10 metrów!!! Powyżej go nie ma. Zapamiętamy ten fakt. Na południe od tych rejonów, w Tulskim, Riazańskim, Orłowskim, Briańskim, Lipieckim, Woroneskim, i bardziej na południe – takich złóż praktycznie nie ma!

13-ilm

Teraz trochę informacji ogólnych:
Co stanowi takie złoża:
Piaszczysto-żwirowa mieszanka to niemetaliczny materiał budowlany, który jest wytwarzany w procesie przetwarzania masy piasku i żwiru. Zazwyczaj jest pozyskiwany z dna różnych zbiorników wodnych. Mogą być to rzeki i jeziora oraz różne inne zbiorniki wodne ….. Zazwyczaj …, ale z reguły nie jest pobierany ze złóż PGS, które do zbiorników wodnych w żaden sposób się nie odnoszą.

Mieszanki piaskowo-żwirowe  (PGS) dzielą się na naturalne PPGS i wzbogacone PGS (OPGS) – pobierane z naturalnych piaszczysto-żwirowych miejsc i wzbogacane, lub w drodze zmieszania żwiru i piasku. PPGS wykorzystywany jest do nawierzchni drogowych, wierzchnia warstwa pod pokrycia, dla warstw odwadniających oraz do innych celów w budownictwie drogowym zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami; wzbogacone (pobierane z naturalnych mieszanek piaszczysto-żwirowych i wzbogacone, tzn. w drodze dodatków do mieszanki żwiru) – zgodnie z normami budowlanymi i zasadami rodzajów robót budowlanych. Standard nie odnosi się do mieszanek naturalnego piasku i żwiru (ASG), stosowanych jako półprodukty dla późniejszego przetworzenia przez konsumentów …

Oto przykład reklamy złoża, które można kupić:
Złoże PGS pod rozbudowę kopalni.
Szczegółowy opis biznesu:
Sprzedaż złoża – materiału piaszczysto-żwirowego.
Położenie: Region Jarosław, Rostów  r – n, naprzeciwko d. Lubiłki.
Odległość do Moskwy (do Obwodnicy Moskiewskiej) — 170 km trasą (m – 8 Moskwa – Chołmogory), bezpośrednio przy trasie.
Plac odcinka — 100 ha.
Obliczone zapasy:
Materiał piaskowo-żwirowy  – 7,3 mln. m 3
Kategoria liczenie zapasów – C-1.
Średnia grubość pokładu – 0,5 m.
Średnia użyteczność warstwy – od 4, 5 do 9, 3 m.
Średnia zawartość żwiru i głazów – 30%.
Licencja do 2029

Co nam mówią te cyfry: Głębokość występowania, (średnia zdolność opadania) – 0,5 metrów. Ile milionów lat potrzeba do ukształtowania warstwy 0,5 metra, w górnej części złoża? Myślę sto-dwieście lat, ale nie milionów. Wszystkiego 4-9 metrów grubość użytkowej warstwy. I wszystko. Poniżej – na ogół podłoże bywa gliniane. Drugą właściwością takiego położenia jest bliskość rzeki. Przy czym teraz, może znajdować się ona w odległości kilku kilometrów od złoża. A może też być ogromny wąwóz, który w swojej budowie bardzo przypomina koryto nizinnej rzeki, ale oprócz wiosennych powodzi, nic go teraz nie napełnia. Co więcej, sama kopalnia (złoże) – stanowi takie koryto – wypełnione PGS.

Wynikające fakty – naturalny kamień, z którego składają się złoża jest bardzo urozmaicony. Obecne są tam głazy narzutowe – granity (różnego koloru i pochodzenia), piaskowiec, kwarcyt, dolomit, wapień. Zdarza się, że na głębokości są kamienie z wyraźnymi śladami obróbki mechanicznej i oddziaływaniem ludzkich rąk i narzędzi. Złoża granitów, które wychodzą na powierzchnię można spotkać w Leningradzie, regionie Archangielska, Komi i Karelii. Gdzie złóż PGS – z jakiegoś powodu nie ma. Natomiast bardziej na południe – bezpośrednio na powierzchni i pokładach tam gdzie skoncentrowany jest PGS spotyka się go na powierzchni, w lasach, na polach i w ogrodach. Sumarycznie – rozrzucone są na powierzchni miliardy ton.
http://yuri-shap2015.livejournal.com/1710.html w części dotyczącej północnych rejonów Rosji.

Tzn. fala zmyła kamienie, piasek i glinę (a wraz z nimi wszystko co się na nich znajdowało – roślinność, budowle, ludzi i zwierzęta), i przeniosła to na południe…

14-ilm

Oto jaka gęstość zaludnienia była na granicach Północnych:

15-ilm

Teraz trochę fizyki:
Energia kinetyczna ruchu wody, zdolna jest wprawić w ruch każdy przedmiot stojący na jej drodze. Masa przesuwanego przedmiotu jest proporcjonalna do szybkości wody. (Właśnie na tym opiera się cięcie strumieniem wody metalu i innych materiałów, gdzie woda z piaskiem, pod dużym ciśnieniem tnie nawet metale). Sądząc po wielotonowych głazach narzutowych, które zostały wprawione w ruch, pierwotna energia kinetyczna była po prostu ogromna. Dlatego rozmiar (masa), głazów narzutowych jest większa ze strony początku przepływu wody – czyli od północy. Na nizinach i w korytach rzek, miejscach gdzie woda spływała z równin. Energia kinetyczna wody z pewnością malała, a na równinach po zatrzymaniu – w ogóle nie było ruchu. Zawiesina materii organicznej i gliny – osiadała na powierzchni tworząc złoża gliny i plamy czarnoziemów!!!. (osady organiczne są najlżejsze i osadzały się tylko na powierzchni).

Tylko przepływająca woda mogła stworzyć jednorodne pokłady piasku i kamienia. Dlatego podczas przepływu wody utworzyły się pokłady piasku (pasma do kilku kilometrów). Czarnoziem Kraju Krasnodarskiego – to formacja zakończenia przy czarnomorskiego przesuwającej się wody z Morza Czarnego, całe to terytorium przez parę lat było zatopione.  Osiadły muł z dna tego ogromnego zbiornika wodnego utworzył czarnoziemy Kraju Krasnodarskiego. (Dlatego przeniesienie się Zaporożan nie mogło mieć miejsca wcześniej niż w połowie 19 wieku).

No cóż, nie będę już więcej męczył czytelników podstawowymi informacjami, pora aby wyciągnąć pewne wnioski:

Sumując wszystko wyżej wymienione, wychodzi następujące: Niedawno, kilkuset lat temu, od Północy naszego kraju, w bardzo krótkim czasie, (ponieważ złoża są bardzo jednorodne, i nie podzielone innymi warstwami), przyszła ogromna ilość wody, fali, która zalała wybrzeże północne – na całej długości. Głębokość fali wynosiła tysiące kilometrów. Inaczej w przypadku równiny energia kinetyczna byłoby nie wystarczająca a woda po prostu zatrzymałaby się po kilkuset kilometrach. Tym nie mniej coś musiał tą falę na przestrzeni tysięcy km. od brzegu wywołać. Tsunami nie jest w stanie czegoś takiego wywołać. Czas oddziaływania to kilka lat. Być może duża objętość wody po prostu zamarzła, i topnienie miało miejsce przez kilka lat, falami… Ale przy wystarczająco krótkim lecie (wiele ciepła potrzeba do topnienia lodu i śniegu). (Tak jak w Jakucji lub rejonach z wieczną zmarzliną).

Jeszcze jednym dowodem na przejście fali (wody) na całym terytorium jest obecność bardzo szerokich, przemytych niedawno koryt rzek – wszystkich bez wyjątku, a także dużej ilości wąwozów, w budowie podobnych do koryt rzek równinnych. Ale to temat na inny artykuł. Powodzenia i rozumu dla wszystkich.

źródło

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin