Ewelina Dziok
Rafał Wardejn
Marcin Sikora
KONSPEKT INDYWIDULNYCH ZAJĘĆ REWALIDACYJNO – WYCHOWAWCZYCH
Z UCZNIAMI Z GŁĘBOKĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.
TEMAT: Ćwiczenia ogólnorozwojowe mające na celu doskonalenie umiejętności
ruchowych.
CELE:
- rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej;
- doskonalenie umiejętności naśladownictwa;
- ćwiczenie spostrzegawczości;
- korygowanie wad postawy;
- kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole;
FORMA ZAJĘĆ: grupowa;
FORMA ORGANIZACYJNA: 45 minut;
METODY: słowne, pokazu, naśladownictwa;
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: piłki, szarfy, skakanki, pachołki;
Tok lekcji
Zadania szczegółowe
Dozowanie
Uwagi organizacyjno
metodyczne
Zorganizowanie grupy
Zbiórka
Powitanie
Sprawdzenie gotowości do zajęć
Sprawdzenie obecności
2 min.
Umotywowanie do zajęć
Podanie tematu i celów lekcji
Przekazanie wiadomości
Umotywowanie do aktywności podczas zajęć
3 min.
Rozgrzewka
10 min
Część główna
25 min
uczeń stara się utrzymać ciągły kontakt z piłką
nauczyciel łączy
dwie skakanki;
uczniowie ciągną za
końce „liny”;
nauczyciel rozkłada na podłodze szarfy; uczniowie przeskakują z jednej do drugiej; na sygnał gwizdka przeciągają szarfę w stronę głowy;
nauczyciel chodzi po sali i wykonuje różnorodne czynności ruchowe; uczniowie mają za zadanie odtwarzać dany ruch;
czniowie mają za zadanie utrzymać jak najdłużej w powietrzu watkę, dmuchając w nią;
Uspokojenie organizmu
W marszu dookoła sali wznos RR bokiem w górę wdech, opust RR przodem w dół wydech
2 min
Ćwiczenia organizacyjno porządkowe
Kontrola obecności
Umotywowanie do samodzielnej pracy
Zachęcenie do regularnych ćwiczeń
1 min.
1
Aguuul6